Cmc Reklam ve Mimarlık
Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
Reklam Ajansları Ne İş Yapar?
Reklam ajansları bir firmanın ya da markanın bilinirliğini, dolayısıyla gelirini arttırmak için yapılan çalışmalardaki en önemli iş ortaklarındandır. Reklam ajansları gerektiğinde ön pazar araştırmasından, sonuç raporlamaya kadar geçen bütün süreci kontrol ederek markanın büyümesine katkı sağlarlar.
Dijital baskı nedir?
Dijital Baskı: Baskısı yapılacak görselin, matematiksel verilerin yardımıyla gerekli malzemeye aktarılmasıdır. Geleneksel baskı teknikleri matbaa ve serigrafiden farklı olarak, grafiği hazırlanan görselin, dijital baskı makinası yardımı ile kağıt, vinil, folyo ve benzeri malzemeye aktarılması işlemidir.
Dijital baskı ne kadar süre solmaya karşı dayanıklıdır?
Dijital baskı, kullanım yeri, hava şartlarına maruz kalma şekline göre farklı dayanıklılık süreleri göstermekle beraber, 1 yıldan önce solma yapmaz. Fazla güneş, yağmur, kar yağışına maruz kalması durumunda bu süre biraz kısalabilir. İç mekan kullanımında bu süre oldukça uzundur.
Açık Hava Reklamı ne demektir?
Açık Hava Reklamı, kısaca anlatımı ile tüm vatandaşların, yerli, yabancı misafirlerin serbestçe kullandıkları, açık alanlarda (ticari amaç ile kullanılan AVM’lerde bu kapsama girmektedir) yapılan tüm reklamlardır. Başlıcaları; tabela, billboard, duba ve bayraklar gibi.
Dijital baskı maliyetleri nasıldır?
Az ve orta adetlerdeki üretimlerde, matbaa ve serigrafi maliyetlerine göre oldukça ekonomiktir.
Folyo Nedir ?
Folyo; Arkası yapışkanlı, PVC malzemeden imal edilmiş, kolay yırtılmayan kaplama malzemesidir. Kullanım yerine göre birçok çeşidi vardır, delikli folyo (one way), kumlama folyo, kesim folyosu vb.
Sizleride Aramızda Görmek Dileğiyle...