Cmc Reklam ve Mimarlık
Özel Tasarım Katalog
Buradasınız: Anasayfa / Özel Tasarım Katalog
Özel Tasarım Katalog

Katalog Tasarımı Nedir?

Katalog tasarımı markaların bulundukları sektör içerisinde tanıtımlarını yapmak için kullandıkları dijital ve basılı materyaller için yapılan çalışmalar olarak karşımıza çıkar. Katalog çalışmaları firmalar için genel olarak daha kalıcı etkiler ortaya çıkarır. Bu yüzden her firma kendi ile ilgili detaylı bilgilere ve ürün tanıtımlarına kataloglarda yer verir. Bu şekilde hedef kitleye ulaşmanın daha kolay olduğunu ve ürünler hakkında detaylı bilgiler bu kataloglarda verildiğini de söylemek doğru olur. Kalıcı etkiler bırakmalarının yanı sıra uzun süre kullanılabilen kataloglar, genelde yıllık çalışmalar olarak bilinse de uzun süreli yapılan çalışmalar yapan firmalar da vardır.

Özel Tasarım Katalog

Katalog Tasarımının Önemi

Katalog tasarımı marka ve firmalar için oldukça önemli bir konuma sahiptir. Tasarım konusunda başarılı bir çalışma yapılması firmanın ya da markanın akılda kalıcı olmasını sağlar ve firmanın satışını yaptığı ürünlere ihtiyaç duyulması halinde bu firma tercih edilir. Tabi katalog tasarımında önemli olan her zaman müşteriye yönelik bir tasarım çalışması yapmaktır. Bunun yanında markanın kimliği ve katalog tasarımı birbirine uyum sağlamalıdır. Örneğin kurumsal renklerin kırmızı ve beyaz olduğu bir firmada katalog tasarımının sarı ve lacivert yapılması marka kimliği ve katalog tasarımı arasında bir uyuşmazlık olduğunu gösterir. Bu nedenle kurumsal kimlik bileşenleri ile katalog tasarımının uyumlu olması önemli bir konumda yer alır.

Diğer yandan tasarım aşamasında önemli olan bir başka konu da markanın sahip olduğu duruşa uygun bir tasarım oluşturulmasıdır. Yani sektör içerisinde ne kadar etkin bir konumda yer alıyorsanız, sunduğunuz ürün ve hizmetleri katalog içerisinde yansıtmalı ve müşterilerin aklında yer etmeye özen göstermelisiniz. Bunların yanı sıra katalog tasarımında çok fazla karmaşadan kaçınmak ve sade bir tasarım ile zengin bir içeriğe yer vermek önemlidir. Çok fazla karışık ve her şeyin birbiri içinde olduğu kataloglar ilgi görmez ve doğal olarak ürün ve hizmetlerin incelenmediği bir basılı materyal olarak kalır. Ancak zengin içerikli ve sadece bir tasarım marka için oldukça etkili geri dönüşler sağlayabilir. Eğer bir katalog etkili ve başarılı bir tasarıma sahip olursa her zaman müşteri gözünde farklı bir konuma gelir. Bu durum ise firma ile ilgili ürün ve hizmetlerin dikkat çekmesine yardımcı olur. Ayrıca müşteriler markaya değer vermeye başlar ve kendi içerisinde profesyonel görünen bir marka haline gelinmesine katkı sağlar.

İstanbulda Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Adalar,Arnavutköy,Ataşehir,Avcılar,Bağcılar,Bahçelievler,Bakırköy,Başakşehir,Bayrampaşa,Beşiktaş,Beykoz,Beylikdüzü,Beyoğlu,Büyükçekmece,Çatalca,Çekmeköy,Esenler,Esenyurt,Eyüpsultan,Fatih,Gaziosmanpaşa,Güngören,Kadıköy,Kağıthane,Kartal,Küçükçekmece,Maltepe,Pendik,Sancaktepe,Sarıyer,Silivri,Sultanbeyli,Sultangazi,Şile,Şişli,Tuzla,Ümraniye,Üsküdar,Zeytinburnu

Sizleride Aramızda Görmek Dileğiyle...